Netradičný adventný kalendár

Adventný kalendár – aká je jeho tradícia? Viete, že je už stará takmer 200 rokov? Bohužiaľ, v dnešnej dobe ide často o nekvalitnú čokoládu v nevkusnom obale. Čo tak si vytvoriť adventný kalendár po svojom a inak?

Ako vznikol adventný kalendár?

Prvá podoba adventného kalendára vznikla, podobne ako tradícia stromčeka a adventného venca, v Nemecku v polovici deväťnásteho storočia. Mala podľa kresťanských tradíc symbolizovať obdobie čakania na príchod Ježiška, čím doba Adventu pre kresťanov bezpochyby je. V dnešnej dobe ide predovšetkým o milú tradíciu odpočítavania do Štedrého dňa pre našich najmenších. Bohužiaľ, s rozšírením tejto tradície sa tiež rozmohlo veľké množstvo adventných kalendárov, ktoré obsahujú nekvalitnú čokoládu.

Skúste adventný kalendár tentokrát inak

Stále viac mamičiek ale dbá na to, čo ích ratolesti jedia. Obsahom však ale nemusí byť iba čokoládu. Vyskúšajte rôzne zdravé pochúťky, drobné hračky, potreby na tvorenie a pod. U našich detí sa veľmi osvedčilo striedanie drobností. Dostávajú kombinácie pochutín, drobných darčekov a razítok. Krásne boli vianočné priania, ktoré potom z razítok vytvorili.

Náš tip:
Vyskúšajte do adventného kalendára uchovať drobné originálne ozdoby na stromček. Postupne si tak s deťmi pripravíte zásobu na slávnostné nazdobenie stromčeka.

Poradie: 0 / 0
vstúpiť do galérie

Môžete tiež vyskúšať:
V posledných rokoch získava na popularite tiež adventný kalendár na ruby. Na začiatku decembra určíte jednu krabicu, kam spoločne s deťmi pridáte každý deň jednu drobnosť. Pred Vianocami môžete krabicu odniesť do nejakej rodiny, ktorá to potrebuje alebo do charity.

Ďalšie inšpirácie na varianty adventných kalendárov nájdete na našej nástenke na Pintereste – Adventné kalendáre.

 

Inšpirácie na ďalšie aktivity spojené s Vianocami nájdete tiež v našej sekcii Vianoce.

 

Zdieľajte

Prihlásenie

Ukladám zmeny Odosielam
Uložené Hotovo
Došlo k chybe Došlo k chybe