Čas vypnúť – Oddychové wellness tipy na doma

Wellness tipy

V často stresujúcom všednom dni človek ide na vysoké obrátky. Pritom by ste však nemali zabúdať samy na seba a urobiť si od hektického zhonu pauzu. Pomocou týchto wellness tipov môžete váš domov premeniť vo wellness pre chvíle oddychu.

Offline namiesto online

Sme stále k zastihnutiu a pravidelne kontrolujeme náš smartphone, aby sme si boli isté, že nám neunikne žiadna nová správa. Pre vlastné blaho by sme sa však mali od tohoto zhonu čas od času oslobodiť a jednoducho byť tiež raz offline. Vedomý oddych pomôže vo chvíľach kľudu zabudnúť na stres všedného dňa a načerpať čerstvú energiu. V tejto rušnej a stresujúcej dobe na seba človek často zabúda. Takže: Dajte smartphone preč z vášho dosahu a užívajte si kľudu.

Čas na kúpeľ

Perfektný relax si môžete užiť nie len v kúpeľoch, ale tiež vo vlastnej vani. O blahodárne prežitky plné vôní sa postarajú éterické oleje, ktoré je možné vhodne zvoliť tak, aby navodili požadované rozpoloženie mysle. Levanduľa a santalové drevo majú ukľudňujúce účinky, citrusové vône oproti tomu pôsobia povzbudivo. V nezriedenej podobe však môžu tieto oleje spôsobiť podráždenie pleti a v kúpeli sa rovnomerne nerozptýlia. Zmiešajte teda pár kvapiek s trochou smotany alebo mlieka. V tehotenstve by ste sa nemala kúpať v príliš horúcej vode, vyvarujete sa tak problémom spojeným s krvným obehom. Pre vaše bezpečie by mal byť blízko niekto, kto by vám pomohol v prípade nutnosti a pri vstupovaní do kúpeľa a vystupovaní z neho.

Pohodová atmosféra

Vonné sviečky a aróma tyčinky môžu navodiť príjemnú náladu. Spomaliť a zastaviť neustály tok myšlienok môže pomocť tiež hudba. Vyberte si muziku, na ktorú máte náladu: Je jedno, či to bude šumenie mora, kľudné tóny symfonického orchestra alebo ostré zvuky rockovej gytary. Do kúpeľa si môžete pripraviť malú chuťovku ako je čerstvé ovocie a nápoje a rozmaznávať sa tak so všetkým naokolo.

Pestujúca pleťová maska

Citlivú pokožku tváre je najlepšie ošetriť extra porciou hydratácie. Rozotrite pleťovú masku v hrubšej vrstve po tvári a nechajte ju pár minút pôsobiť. Zbytky masky potom z tváre umyjte teplou vodou. Pri kupovaných maskách vždy dodržiavajte stanovenú dobu pôsobenia. V opačnom prípade by mohlo dôjsť k nepríjemnému podráždeniu pleti. Pleťovú masku si však jednoducho môžete vyrobiť aj sama. Na banánovo-tvarohovú masku rozpučte jeden banán a zmiešajte ho s dvomi polievkovými lyžicami tvarohu. Naneste na tvár a po 15 minútach opláchnite – vaša pleť potom bude jasná a svieža.

Zdieľajte
MarťánciMarťáncireklama

Prihlásenie

Ukladám zmeny Odosielam
Uložené Hotovo
Došlo k chybe Došlo k chybe