Cíť, vnímaj, miluj a ži

Ako prežívame to, čo sa deje okolo?

Čo sa nám to vlastne stalo. Všetko je akoby naruby. Čas prestal mať pôvodné plynutie a naše dni vyzerajú úplne inak. Život vonku je úplne iný. Je to jasná zmena a nikto z nás netuší, kedy sa skončí. A tu je otázka.

Naozaj sa chceme vrátiť presne k pôvodnému životu? Do kolotoča úloh a povinností, behačiek a nevnímania času? Nie, nechceme povedať, že je dobré, že vonku máme pandémiu. Chceme len povedať, že teraz sa vytvára priestor na to, aby sme začali vnímať naše životy z iného uhla.

To, čo sa nám deje v našich malých, uzavretých priestoroch, je tiež súčasť toho, čo žijeme. A to, čo zažívame, je takisto vaša realita. V malom priestore našich bytov sa pomaly vyplavujú situácie, ktoré sme nemali čas vidieť. Teraz ich vidíme a cítime. A to je dobre. Nie, nechceme lakovať na ružovo situácie, ktoré žijete, ale život to takto priniesol a je to tak dobre, nech zažívate čokoľvek, ak to uchopíte správnym spôsobom.

Lebo aj vajíčko môže byť krásnou ozdobou na Veľkú noc, ak ho zoberieme do rúk, pozrieme sa na neho ako na umelecké dielo a vložíme do neho všetku svoju kreativitu. A to sme my ženy, tvoríme krásu. Toto máme v každej bunke a platí to aj pre tie z nás, čo si to nemyslia. Je na nás, či sa na divočenie našich detí pozrieme ako na ich potrebu športovať a vytvoríme pre nich zmysluplnejší priestor, aby sa pritom nerozpadla ich izba. Alebo či sa na manželovo hranie počítačových hier pozrieme ako na priestor bez hádok a pokoj pre seba. Alebo či sa na reči pubertiakov pozrieme ako na vyjadrenie toho, ako naozaj vnímajú svet, a možno tam nájdeme kus nadhľadu, ktorý by sa nám v tejto situácii možno zišiel. Alebo či sa na svoju vlastnú únavu vieme pozrieť tak, že skrátka robíme priveľa činností, ktoré nás vlastne nenapĺňajú.

Možno to je ten poklad, ukrytý v tejto absurdnej situácii. Vidieť seba a svoje vlastné prežívanie presne tu, kde teraz stojíme. Vidieť, či nám to naše neustále „chcieť byť k dispozícii“ prináša šťastie a pohodu. A ak nie, skrátka to začať robiť inak, ohľaduplnejšie navzájom voči sebe. Robiť veci pre rodinu tak, aby sme z nich v prvom rade mali potešenie my, a nerobiť veci, z ktorých radosť nemáme. Aj my sme sa pozerali na svoje mamy a hodnotili sme, či sa nám to, ako žijú, páči – na to nezabúdajme. Spomeňme si na ten pocit, keď sme si povedali, že ja toto nebudem robiť ako moji rodičia. A teraz sa pozerajú na nás naše deti, aj také malinké, ako sú bábätká, a pozerajú nám cez oči až do duše. Tak sa pokúsme byť každá tou mamou, ktorú sme chceli vidieť aj my samy. Takéto krízové situácie nás brúsia ako diamant, zväčšujú našu hodnotu.

Pretože aj v takýchto situáciách vieme vytvárať krásu.

V slovách cíť, vnímaj, miluj a ži je návod.

Urobte si deň, ktorý vám spraví radosť. Navarte to, čo vám chutí. Nie je to sebectvo. Je úžasné, že vaša rodina bude mať čo jesť, a možno konečne dáte najavo, že nie ste chyžná v 4-hviezdičkovom hoteli, pretože ak do toho vkladáte svoju energiu, máte právo na to, aby to bolo aj pre vás užitočné. S odborníčkami na zdravú výživu sme pripravili rôzne receptíky, ktoré sú vhodné nielen pre deti, ale aj nás dospelých. Možno vám spríjemnia už zajtrajší deň.

Nezabúdajte na zdravie. Pitie sladených nápojov majte v kategórii sladkosti. Napriek tomu, že sa neustále skloňuje téma pitného režimu, už sme na túto informáciu rezistentní. Stále je však dôležité nezabúdať piť pramenitú vodu. Obsahuje minerály a stopové prvky, ktoré telo vstrebáva len z vody, a teraz sa určite zídu.

Zabavte deti tak, aby to bavilo aj vás. Pár tipov nájdete aj u nás v detskom kútiku.

Napriek tomu, aká vážna je situácia, môžete si zasúťažiť a vyhrať. Máme pre vás 204 výhier na www.lucka.sk/jarna-sutaz . Urobili sme, čo sme mohli, a máme pre vás 4 krásne wellness  rodinné pobyty v Grand hoteli Permon. Chceme, aby ste si oddýchli, a preto prinášame túto výhru s možnosťou výberu termínu počas roka a pol. Spolu so značkou Dixi máme pre vás 200 darčekových balení detskej kozmetiky s detskými ponožkami. Veríme, že vás potešíme.

Lucka, tvoj vodný anjel.

 

Zdieľajte

Prihlásenie

Ukladám zmeny Odosielam
Uložené Hotovo
Došlo k chybe Došlo k chybe