Tehotná a všemožne rozmaznávaná

Relax Vo Vani

Denná starostlivosť o telo je pre tehotné ženy dobrou možnosťou, ako sa zoznámiť so zmenami, ktoré sa s vaším telom dejú, a zároveň sa trochu odreagovať. Príjemný kúpeľ alebo relaxačná sprcha je vhodná tiež pre mamičky, aby mohli na okamžik vypnúť a užívať si chvíle voľna, a byť konečne všemožne rozmaznávaná. Na sprchovanie alebo kúpanie by sa vám mohli hodiť následujúce tipy.

Relax vo vani

Blahodarného kúpeľa sa nemusíte vzdať ani v tehotenstve. Penové a perličkové kúpele však prispievajú k rýchlemu vysušovaniu pokožky. Používajte teda zvláčňujúce kúpeľové oleje, ktoré málo penia – tieto oleje majú ošetrujúce účinky a pleť chránia.  Okrem toho by teplota vody, pokiaľ je to možné, nemala presiahnuť 37 °C, pretože v opačnom prípade dochádza k prílišnému zaťaženiu krvného obehu a mohli by ste mať pocity na odpadnutie. V neskoršom priebehu tehotenstva môže príliš veľa tepla dokonca vyvolať začiatok maternicových sťahov. Nekúpte sa teda dlhšie než asi 15 minút. Najlepšie je mať v dosahu niekoho, kto by vám do vane a z vane mohol pomôcť.

Tip: Je jedno, či sa radšej sprchujete či kúpete – v každom prípade potom vysušte vašu pokožku uterákom veľmi jemne. Vyhnite sa silnému drhnutiu, pretože tým môže dôjsť k odstráneniu prirodzenej mastnoty kože, ako aj hydratačných ošetrujúcich olejov. Ale hlavne nezabudnite, že byť všemožne rozmaznávaná je veľmi dôležité.

Kúpeľ s éterickými olejmi

Relaxačné chvíle domáceho wellness vám zaistia aromatické kúpele s éterickými olejmi, ktoré si môžete zvoliť podľa momentálnej nálady. Ružový alebo levanduľový olej ukľudňuje podráždenú pokožku a má obzvlášť uvoľňujúce účinky. Oproti tomu citrón, bergamot a pomaranč sú väčšinou osviežujúce. Pretože sa oleje s vodou nemiešajú a koncentrované kvapky môžu spôsobiť podráždenie pleti, nemali by ste ich pridávať priamo do vody na kúpanie. Odporúča sa zmiešať éterický olej vopred so smotanou alebo mliekom.

Sprchovanie

Tiež pri sprchovaní platí: Nie príliš teplá voda a nie príliš dlho. Výhodou krátkeho sprchovania je, že tak dochádza k menšej strate vlahy pokožky. Aby ste kožu ochránili pred jej vysušením, nemali by ste sa sprchovať častejšie než raz denne. V prípade veľmi suchej pokožky je ideálne používať sprchové oleje – tieto oleje obsahujú premasťujúce látky a dodávajú pokožke dostatok vlahy. Pri používaní sprchových olejov však tiež dávajte pozor na to, aby ste sa po tenkom olejovom filme v sprche nepošmykli. Po sprchovaní by ste mali vaňu teda ihneď vyčistiť.

 

Zdieľajte
MarťánciMarťáncireklama

Prihlásenie

Ukladám zmeny Odosielam
Uložené Hotovo
Došlo k chybe Došlo k chybe