Jesenný splín zažeňte farbami

Leto sa s nami pomaly lúči a čoskoro opäť nastanú nevľúdne, pochmúrne dni. Zo záhrad a parkov sa vrátime späť do svojich domovov a nedostatok denného svetla na nás môže pôsobiť depresívne. Keď je vonku škaredo a slnko nesvieti, potom je aj nálada smutná. Farby môžu pomôcť v boji proti jesennej depresii a vpustiť do vášho domova späť radosť. Tu sa dozviete, aký účinok na nás majú jednotlivé farby a ako nimi podporiť dobrú náladu.

Oranžová, žltá a červená

Tieto teplé, rozveseľujúce farby vnášajú do zimných mesiacov dobrú náladu. Sú to tiež farby babieho leta.

Oranžová predstavuje radosť zo života a môže tiež podporovať chuť k jedlu a zažívanie. V miestnostiach, kde je málo denného svetla, je práve oranžová stena ideálnou voľbou, ktorá vytvorí pocit tepla a pohody. Ďalšou možnosťou je rozmiestniť v priestoroch vášho bytu pomaranče a mandarinky a ešte pred ich konzumáciou sa pokochať ich farbou.

Žltá symbolizuje slnko a dodáva optimizmus a vitalitu. Časti oblečenia v žltej farbe ako sú napríklad rukavice, čiapky alebo šály do vášho života prinesú viac radosti.

Červená predstavuje silu, energiu a vášeň. Táto farba vás môže podnietiť k činnosti a povzbudiť chute, avšak tiež rozpáliť a vyvolať nekľud. V obytných miestnostiach preto používajte červenú farbu iba ako doplnkovú.

Poradie: 0 / 0
vstúpiť do galérie

Zelená, tyrkysová, modrá

Tiež vďaka týmto farbám sa aj v zimných mesiacoch môžete cítiť dobre.

Zelená ako farba prírody, predstavuje harmóniu, odpočinok a bezpečie. Zelené farebné impulzy môžu zmierňovať stres a pôsobia pozitívne proti únave, či už ako farba steny alebo v podobe izbových kvetín či kancelárskych potrieb.

Modrá vyžaruje kľud, pohodu a uvoľnenie a pomáha navodiť osviežujúci spánok. Farebné odtiene modrej sa hodia hlavne do spálne. Malé miestnosti možno okrem toho použitím tónov modrej opticky zväčšiť.

Tyrkysová zaistí čerstvú myseľ a posilní imunitu. Hlavne v zime táto farba môže pomôcť zahnať pocity skľúčenosti.

Obklopte sa farbami, či už v podobe vhodne zvolených bytových doplnkov, vymaľovaním stien či vášho oblečenia. Aj trocha farieb postačí na to, aby vytvorili príjemnú atmosféru. Rovnako pri jedle môžete vnímať farbu čerstvého ovocia a zeleniny a súčasne prijímať cenné vitamíny.

A hlavne nezabúdajte, že toto chladné ročné obdobie raz skončí a vládu opäť prevezme jar.

Zdieľajte
MarťánciMarťáncireklama

Prihlásenie

Ukladám zmeny Odosielam
Uložené Hotovo
Došlo k chybe Došlo k chybe