Šik aj na materskej

Byť krásnou aj počas obdobia, kedy ste na materskej, nemusí byť na prvý pohľad také zložité, ako sa vám to zdá. V poslednú dobu dostávam hlavne od mladých mamičiek otázku, ako sa rýchlo a efektívne upraviť. Tento problém riešim každý deň aj ja, pretože ako mama 4 detí mám na starostlivosť o svoj zovňajšok skutočne málo času.

Svoje tipy som zhrnula do niekoľkých odsekov tykajúcich sa každodennej starostlivosti a potom občasnej, ktorú stačí vykonávať raz za mesiac alebo štvrťročne. Myslím si, že sa oplatí venovať svojmu vzhľadu aspoň pár minút denne, a hneď uvidíte aj výsledky.

Starostlivosť o tvár za 3 minúty

Ráno si po umytí tváre naneste hydratačný krém, keď vsiakne, aplikujte ľahký make-up (odporúčam Maybelline Affinitone) alebo BB krém. Na oči použite linku (najľahšie sa aplikuje linka vo forme fixky, napr. Super Liner od L´oreal) a riasenku. Ja zvyknem pod oči použiť aj zosvetľovač (highlighter značky Pupa) – výborne prekryje kruhy pod očami, ktoré my mamy často mávame. Na pery si naneste rúž, prípadne kontúrovaciu ceruzku. Je už na vás, či ste zvyknutá na jemný odtieň alebo iba balzam na pery. Ak zvolíte tmavší rúž, oči už priveľmi nelíčte. Na líca môžete naniesť lícenku, oživí to váš vzhľad, alebo pod lícne kosti aplikujte bronzer na vytvorenie kontúr.

Ako si upraviť vlasy

Najčastejšie sa stretávam na ihriskách s tým, že si mamy zapínajú dlhé vlasy do copu, čo aj chápem, pretože je to praktické. Myslím si však, že na žene sú predsa len najkrajšie rozpustené vlasy, a tak skúste niekedy kompromis, že zvolíte napríklad čelenku, alebo si do vlasov uviažte šatku, tak ich budete mať rozpustené, ale zároveň vám nebudú zavadziať.

Ak sa ráno niekam ponáhľate a nestíhate si už umyť vlasy, odporúčam použiť suchý šampón. Na trhu sú už aj hnedé suché šampóny, čiže sa nemusíte báť, že po aplikácii ostanú vaše vlasy biele alebo šedivé. Ako okamžitú pomoc pre spľasnuté vlasy bez objemu odporúčam stylingový púder got2be Powderful.

Byť krásna aj počas materskej

Výber outfitu

Ako mamička potrebujete hlavne pohodlné oblečenie, aby ste stíhali tempo s deťmi. Ja pri topánkach preferujem aspoň 6 cm podpätok, nohy potom vyzerajú oveľa krajšie. Ak vám prekážajú podpätky, môžete zvoliť obuv s platformou, ktorá vám pridá pár centimetrov, a zároveň sa v nej sa budete cítiť pohodlne a akčne. Ženy najviac obľubujú džínsy, takže vychádzam z tohto predpokladu, a myslím si, že k nim stačí doplniť tričko vhodnej farebnosti (podľa toho, do akého ročného obdobia z hľadiska farebnej typológie patríte) s ľahkou bundičkou alebo sveter a vestu, ak je chladnejšie. A v zime, samozrejme, teplejšiu bundu. Ak máte oblečenie poskladané z neutrálnych farieb (biela, tmavomodrá, čierna, hnedá), nezabudnite doplniť aspoň farebnú šatku či šál. Niekedy stačí naozaj len jeden zaujímavý detail, náušnice alebo čiapka, ktorý dodá šmnrc, a budete vyzerať štýlovo. Ak ste hoci len trošku namaľovaná a máte pekne upravené vlasy, pôsobite aj na vychádzke s deťmi pôvabne, ale zároveň športovo.

Raz za mesiac

Zhruba raz za tri-štyri týždne si vyčlente čas na depiláciu. V predaji sú už veľmi dobré strojčeky na dlhodobejšie odstránenie chĺpkov s využitím IPL technológie, kde na pokožku pôsobia svetelné impulzy, dobrý je napr. strojček Philips Lumea od cca 260 EUR.

Ak si farbíte vlasy, je dobré, ak si nájdete čas na kaderníka aspoň každých 6 týždňov, aby nebolo vidno odrasty. Na trhu sú však už aj prostriedky, ktorými ich môžete zamaskovať – napr. Syoss Root Retoucher. Taktiež sú dostupné aj šampóny, ktorými si môžete farbiť vlasy aj doma. Napríklad Palette Color Shampoo, ktorý vám vydrží 24 umytí.

Raz za 3 mesiace až pol roka

Ku kaderníkovi by ste mali zájsť aspoň raz za pol roka. Vlasy rastú rýchlosťou 1 cm za mesiac a ak chcete mať svoj účes stále aktuálny a túžite pôsobiť moderne, odporúčam chodiť aj častejšie, najmä, ak máte kratší účes, na ktorom vidno vyrastené vlasy, alebo nosievate ofinu.

Nájdite si čas aj na návštevu kozmetického salóna, alebo si nechajte spraviť manikúru a pedikúru. Nezabudnite sa aj trošku rozmaznávať – doprajte si niekedy masáž – môžete si tam oddýchnuť a výborne zrelaxovať. Myslím si, že každá mama si to zaslúži a že sa chvíľu môže niekto starať aj o nás.

V prípade záujmu o konzultáciu ma môžete kontaktovať prostredníctvom stránky www.stylist.sk – pomôžem vám zistiť, ktoré strihy a farby sú pre vás tie najideálnejšie. Budem sa na vás tešiť.

Alexandra Vrábelová

Professional fashion stylist

www.stylist.sk

Zdieľajte

Zabudnuté heslo

Prihlásenie

Ukladám zmeny Odosielam
Uložené Hotovo
Došlo k chybe Došlo k chybe