Keď tvorí mama

V živote každej ženy sa nájde mnoho okamihov, kedy sa potrebuje odreagovať, venovať sa činnosti, ktorá ju teší či zbaví napätia. Stres a napätie negatívne ovplyvňuje naše životy, preto si každý z nás musí nájsť činnosť, pri ktorej môže „vypnúť“. A pre nastávajúce mamičky to platí dvojnásobne.

Existuje mnoho spôsobov a osvedčených techník, ako sa zbaviť psychického napätia a stresu. Pamätajte, že žiadny z návodov nie je univerzálny, dokonca ani vtedy, keď vyhovuje väčšine. Každá z vás si musí nájsť ten svoj osvedčený spôsob, poslúchať svoje telo, myseľ, riadiť sa svojím vlastným pocitom.

Vyhraďte si počas kolotoča nekonečných povinností chvíľu čas, ktorý venujete len sebe. Prichystajte si vaše obľúbené jedlo, uvarte šálku voňavého čaju alebo kávy a relaxujte. Jedným zo skvelých spôsobov, ako uľaviť namáhanej mysli, sú antistresové maľovanky pre dospelých.

Vyfarbovali ste rada ako dieťa maľovanky? Aj napriek tomu, že vaša odpoveď môže byť záporná, tento spôsob relaxácie určite vyskúšajte. Pri vyfarbovaní presných línií zložitých obrazcov váš mozog relaxuje, ale zároveň je schopný sústrediť sa iba na jednu činnosť.

Kedy stres škodí najviac?

V živote ženy sú obdobia, kedy je pravidelný a kvalitný oddych maximálne dôležitý. Tým obdobím je tehotenstvo. Stres by pre vás v tomto období mal byť „zakázané“ slovo. Vaše telo má plno práce. Poskytuje bezpečné lono pre vaše dieťatko, musí sa prispôsobiť a vyrovnávať s množstvom zmien, ktoré rastúce bruško prináša. Celých 9 mesiacov sa pripravuje na to, že privediete na svet nového človiečika. Stres neovplyvňuje negatívne iba vás, ale tiež vaše nenarodené dieťa.

Bohužiaľ, v dnešnej dobe mnoho žien pracuje takmer do pôrodu, nevyhnú sa množstvu situácií, ktoré jednoznačne stresové sú. Doprajte si relaxáciu a oddych tak často, ako je to len možné. Aj psychická wellness je veľmi dôležitá.

Farbami proti stresu

Autorka antistresových maľovaniek Lucia Rosiarová pripravila špeciálnu edíciu pre tehotné ženy a mamičky. Výstižný názovSme v tom napovedá, akú tému nájdete vnútri. Ukľudnite svoju myseľ vyfarbovaním. Línie jednotlivých obrazcov donútia váš mozog zamerať sa iba na jednu činnosť.

Prečo vyfarbovať

…pretože všetky deti, aj tie ešte nenarodené, potrebujú kľudnú a vyrovnanú mamičku. Vaše dieťa vás vníma. Tiché rozhovory, ktoré s ním vediete cez svoje myšlienky, pocity a telesné prežitky sú neodmysliteľnou súčasťou jedinečného telesného prepojenia, ktoré existuje medzi vami a vaším dieťatkom.

V neľahkom období pandémie koronavírusu, ktoré je samo o sebe stresujúce, je relaxácia maximálne dôležitá.

Už čoskoro pre vás zverejníme súťaž o maľovanky SME V TOM. Sledujte náš web a sociálne siete a buďte medzi prvými 30 mamičkami, ktoré maľovanky získajú.

Stiahnite si jednu z prekrásnych ilustrácií a pustite sa do vyfarbovania.

Zdieľajte

Prihlásenie

Ukladám zmeny Odosielam
Uložené Hotovo
Došlo k chybe Došlo k chybe