NEDOJČIACA ZÓNA – nadpis ktorý vylepila mamička v pôrodnici a my jej fandíme!

Keď mamička Meghan vylepila v pôrodnici vo svojej izbe toto oznámenie o dôvodoch, prečo ju neuvidíte dojčiť, všetci ľudia jej tlieskali. Aby predišla otázkam personálu, prečo svoje bábätko nedojčí, radšej vylepila zdôvodnenie veľkým písmom na stenu.

Meghan Koziel bola v roku 2015 diagnostikovaná rakovina prsníka. V tej dobe mala 26 rokov. Podstúpila dlhú a veľmi náročnú liečbu vrátane obojstrannej mastektómie, ktorá jej zachránila život, ale stratila možnosť dojčiť. Teraz v septemrbi 2018 porodila krásne dievčatko Kendru Jane.

Meghan Koziel foto Instragram

Sama Meghan predtým pracovala v nemocnici. Vďaka svojej skúsenosti, že nie každý ošetrujúci personál má možnosť podrobne študovať kartu pacienta, chcela predísť zbytočným nedorozumeniam. Preto vo svojej izbe vyvesila plagát v tomto znení – NEDOJČIACA ZÓNA – Aj keď dojčenie je veľmi špeciálna vec, upozorňujem vás predtým, než sa opýtate. Naše zázračné bábätko bude kŕmené umelým mliekom. A nijako to neovplyvní jeho budúcnosť. TÁTO MAMIČKA PREKONALA RAKOVINU

Ukázalo sa, že personál nemocnice, kde Meghan priviedla na svet dcéru mal nie len preventívny ale aj edukatívny dopad. Mnoho ľudí chcelo počuť jej príbeh a do budúcna sa viac zamyslieť nad tým, než začnú odsudzovať mamičku, ktorá nedojčí svoje novorodené bábätko. Na základe tohoto zistenia zdieľala svoj príbeh prostredníctvom Instagramu s ďalšími tisícmi rodičov, kterí zdieľajú podobný životný osud.

Meghan dodáva “Všetky ženy, ktoré prekonajú rakovinu a chcú sa stať mamičkami, sa nemôžu nikdy vzdať nádeje. Lekári nemôžu garantovať plodnosť, ale keď sa nad tým zamyslíte… plodnosť nie je garantovaná ani pre nikoho iného! Zázraky sa dejú, a pokiaľ sa vám podarí otehotnieť prirodzene či pomocou umelého oplodnenia alebo adopcie… VŽDY sa nájde cesta, ako sa stať mamičkou! Musíte si nájsť vlastnú cestu a plne jej dôverovať!“

Zdieľajte

Zabudnuté heslo

Prihlásenie

Ukladám zmeny Odosielam
Uložené Hotovo
Došlo k chybe Došlo k chybe