Homeopatia pri problémoch počas dojčenia

Pristúpte na myšlienku, že dojčenie je otvorený proces, ktorý sa vyvíja. Spočiatku každý deň prichádzajú nové podnety pre rýchlejší nástup laktácie zo strany starostlivého personálu – väčšinou sa nejedná o rozpor  v informáciách.

Už ste mali možnosť prečítať si, ako využiť homeopatiu počas tehotenstva a pred pôrodom v našom článku Homeopatia v období tehotenstva a pri pôrode,

Homeopatia a príprava na dojčenie

Ak sa obávate, ako sa vám spustí laktácia, je tu možnosť využitia homeopatických prípravkov.

Skvele sa osvedčila homeopatická podpora laktácie v tojto schéme:

  • Ricinus communis 5 C – v rytme odsávania, teda každé 2-3 hodiny 5 granulí prvých 24 hodín
  • ďalej od 2. dňa užívanie 5 granulí 5x denne
  • od 3. dňa užívanie 5 granulí 3x denne, postupne pri dobrom efekte vysadiť a kedykoľvek zopakovať

Prsiam môžete uľaviť Priessnitzovým obkladom (obklad namočený v nie príliš chladnej vode + igelitový kryt + suchý ručník na prsia) ponechať zhruba na 1 hodinu. Úľavu môžu priniesť aj aromatické oleje. Na zlepšenie odtoku mlieka a vyprázdňovania pŕs je možné použíť homeopatickú podporu vo forme Phytolacca 9C 5x denne 5 granulí pri veľmi opuchnutých prsiach. Je možné pridať Apis mellifica 15C 5x denne 5 granulí.

Nástup intenzívnej laktácie

V období intenzívneho nástupu laktácie (3., 4., 5. deň) – prsia pred dojčením jemne rozmasí- rovať (možno ich nahriať v sprche), potom uvoľniť prsný dvorec odstriekaním – je to veľmi dôležité, aby dieťa mohlo správne uchopiť čo najväčšiu časť prsného dvorca a sať dostatočne intenzívne.

Nezabúdajte na dostatočný pitný režim, kvalitnú stravu – dostatočný prísun vápnika a vitamínov a samozrejme oddych. Aby bolo vaše dieťatko kľudné a spokojné, musí byť predovšetkým zaistený kľud a pohoda pre jeho mamičku.

Akonáhle je mlieka dostatok (zistíte vážením dieťaťa pred dojčením a po ňom), okamžite začnite striedať pri dojčení prsia, tzn. jeden prsník – jedno dojčenie. Dieťa sa tak dostane k mlieku prednému (pri smäde) aj mlieku zadnému (pri hlade) a veľmi dobre prospieva. Pri jednom dojčení vystriedajte na jednom prsníku vždy polohu prednú (brada a nôžky dieťaťa smerujú k druhému prsníku) a polohu zadnú (tzv. futbalové držanie) – to zaistí rovnomerné vyprázdňovanie prsníka.

Pre kľud a rozvahu v prípade problémov s dojčením často pomôže Rescue Remedy. Pomáha zvládať krízové situácie, náhle obavy a úzkosti, zvyšuje schopnosť sústrediť sa a zmierňuje únavu v šestonedelí. Jedná sa o prípravok z radu Bachových kvetových esencií, je celkom bezpečný pre dojčiacu ženu a dieťa. Guličky Rescue Remedy užívajte denne 2 až 4 ks alebo môžete zvoliť kvapky . V tom prípade bude dávkovanie 2x až 4x denne 4 kvapky.

 

 

Zdieľajte
Malicek OZ daneMalicek OZ dane

Prihlásenie

Ukladám zmeny Odosielam
Uložené Hotovo
Došlo k chybe Došlo k chybe