Bábätko sa hrá

Káždé bábätko sa hrá rado. Hra je preňho dôležitou súčasťou, ktorá je zároveň akýmsi cvičením, zlepšuje tým komunikáciu, svoje zručnosti a objavuje okolitý svet.

Na čo slúži hra?

Novorodenec „sa hrá“ inštinktívne bez toho, aby mu to niekto musel ukázať. Hra je preňho nielen učenie, ale aj zdroj potešenia, radosti zo života a nevyhnutné cvičenie. Tým, že opakovane rukami chytá rôzne predmety, zdokonaľuje svoje pohyby. Pozeraním, počúvaním, čuchom, dotykom a vkladaním predmetov do úst každý deň zachytáva viac informácií. To isté sa bude diať, keď bude ukladať kocky na seba, vkladať predmety do škatule alebo do koša, alebo hrať sa pri kúpaní.

Inteligencia, premýšlanie

Naučí sa rozmýšľať, budovať si svoju inteligenciu, porovnávať veľkosti, materiály, zisťovať počty. Neskôr, opäť vďaka spoločným hrám, sa prispôsobí životu v spoločnosti. Vďaka hre dieťa dozrieva citovo, ovláda svoj strach, rastie. Obklopujte ho od najútlejšieho veku hračkami a predmetmi, ktoré sú primerané jeho veku a schopnostiam.

Výber hračiek

Hra poskytuje radosť, cvičenie i oddych, a vyžaduje určité majstrovstvo podľa stupňa náročnosti. Pri výbere hračky sa pokúste vžiť do jeho „kože“. Nesiahnite po tej, ktorá sa vám zdá najkrajšia, kúpte tú, ktorá bude preň najvzrušujúcejšia, ale bezpečná.

Zdieľajte
Multi-MamMulti-Mamreklama

Prihlásenie

Ukladám zmeny Odosielam
Uložené Hotovo
Došlo k chybe Došlo k chybe