Odmietanie matky

Dobrý deň. Synček má 22 mesiacov. Doteraz, v noci aj cez denný spánok sme boli so synčekom pritúlený k sebe a dojčili sme sa na požiadanie. Bola som rozhodnutá v tom pokračovať. Prekazili nám to však pokazené zúbky, ktoré ešte nie sú ani celé vonku a už sa mu rozpadávajú. Pani zubárka mi odporučila, aby som ihneď prestala s nočným dojčením. K malinkému začal vstávať manžel, aj ho uspával. Veľmi rýchlo pochopil, že mliečko už pred spánkom aj cez spánok nedostane. S tým problém nebol. Problém je v tom, že odvtedy ma synček odmieta. Nechce aby som ho uspávala, v noci aj cez deň, ak sa prebudí zo spánku tak chce len otca, plače a odťahuje sa odo mňa. Veľmi ma to mrzí a mám obavu, že čím dlhšie to takto nechám, tým viac si na otca zvykne. Ten je momentálne s nami doma a do práce nechodí, takže sú na seba veľmi naviazaní. Čo ma samozrejme veľmi teší, ale zároveň ma veľmi mrzí, že som prišla o vzájomnú blízkosť so synčekom, ktorú som sa s ním snažila budovať od narodenia. Neviem či je správne ho uspávať nasilu keď plače a odmieta ma.

Ďakujem vám pekne za odpoveď

Jana Michálková

Zaujímavá otázka.

V tejto situácii je vidieť ako veľmi dieťatko vníma mamu a prsník. Jednoznačne ako neoddeliteľný celok, synonymum. Predpokladám, že dojčenie cez deň funguje dobre, ako i mojkanie a fyzický kontakt.
V noci však prišlo k výmene normálnej mamičky s mliečkom (ktorá funguje cez deň), za nejakú inú, čo mliečko nemá. To malého mätie. Najjednoduchšie by bolo dať všetko do poriadku a vrátiť normálnu mamičku, s mliečkom, aj na noc.
Bohužiaľ, často opakovaný mýtus, že dojčenie kazí zuby pokazil už nejedno dojčenie. Skutočnosť je iná. Odporúčam prečítať si článok od Mamily (o zúbkoch odkazy na konci článku): https://www.mamila.sk/sk/pre-matky/dojcenie-a/nocne-dojcenie/
Jana Michálková

Stále máte otázky

Zdieľajte

Prihlásenie

Ukladám zmeny Odosielam
Uložené Hotovo
Došlo k chybe Došlo k chybe