Homeopatia v období tehotenstva a pri pôrode

Podobne a veľmi pozitívne pôsobí homeopatia. Dáva ženám možnosť pomoci v oblastiach, v ktorých (práve kvôli nedotknuteľnosti a krehkosti tohto obdobia) je medicína často bezradná. Homeopatia pôsobí veľmi pozitívne nielen na fyzickej, ale predovšetkým na psychickej úrovni.

Strach z nepoznaného, obavy o dieťa, o vlastné zdravie i život, stres, tréma ako to len všetko zvládnuť – to všetko sú ťaživé pocity budúcich mamičiek.

Ktoré homeopatiká použiť

Veľkým zaklínadlom na strach „tehuliek“ je homeopatikum Gelsemium sempervirens 15C alebo 30C. Uplatní sa, keď má žena veľkú obavu a jeho účinok sa dá porovnať s pocitom „teplej polievky“ v žalúdku. Ženy ho môžu užívať buď dlhodobejšie (v prípade trvalých psychických ťažkostí) alebo aj nárazovo, napríklad pri pôrode a v šestonedelí. Gelsemium pôsobí na tehotné ženy skutočne veľmi blahodarne aj pri veľkých obavách tesne pred pôrodom a pri ňom.

Pri samotnom pôrode je veľmi vhodné užitie homeopatika Actearacemosa 9C alebo 15C, ktoré má okrem upokojenia psychiky vynikajúci vplyv aj na koordináciu činnosti maternice.

Pokoj a pohodu pri pôrode výborne podporujú Resqueremedy kvapky – Bachové kvetinové esencie. Dávkovanie je vždy dobré prebrať s odborníkom v lekárni, s homeopatom alebo s pôrodnou asistentkou.

Pokojná myseľ a pohoda rodiacej mamičky upokojí aj rodiace sa dieťa (pri pôrode sú žena a dieťa rovnocennými partnermi). Mimo „paniku“ je priestor pre dobrú prácu tela a hlavne maternice – pre váš pokojný pôrod.

Ako môžete homeopatiu využiť pri problémoch s dojčením a po pôrode si prečítate v našom článku Homeopatia pri problémoch počas dojčenia.

Bc. Romana Gogelová
pôrodná asistentka

www.svethomeopatie.cz

Zdieľajte

Prihlásenie

Ukladám zmeny Odosielam
Uložené Hotovo
Došlo k chybe Došlo k chybe