Pôrod sa blíži – ako ho poznám?

Ste v cieľovej rovinke! Zmes šťastia a strachu vám zviera hrdlo. To je úplne normálne. Strach z nastávajúcich hodín sa mieša s radosťou, že už čoskoro budete držať svoje dieťa v náručí. Rozoznať začiatok pôrodných bolestí nie je vždy jednoduché. Pokiaľ bolesti pretrvávajú, nestrácajte čas obavami. Zavolajte svojmu gynekológovi alebo rovno vyrazte do pôrodnice.

Príznaky, keď sa pôrod blíži:

  • Výtok z vagíny zložený z hustého hlienu zmiešaného s krvou. To odchádza hlienová zátka. Maternicové sťahy sú síce blízko, pokiaľ však iné známky chýbajú, nemusí k pôrodu ešte bezprostredne dôjsť.
  • Vaše brucho tvrdne a opäť sa uvoľňuje – áno, jedná sa o známe maternicové sťahy! Ak sú bolestivejšie, častejšie a predovšetkým sa opakujúce pravidelne v 5 minútových intervaloch, je to už okamžik, kedy je skutočne potrebné vyraziť do pôrodnice.
  • Pretrhnutie vaku blán. Zrazu ste zaplavená čírou a teplou tekutinou? Neváhajte: zoberte si dobre sajúcu vložku a pripravte sa na cestu do pôrodnice. Po odtoku plodovej vody je potrebné prísť do 24 hodín do pôrodnice.
Zdieľajte

Prihlásenie

Ukladám zmeny Odosielam
Uložené Hotovo
Došlo k chybe Došlo k chybe