Ako posilniť imunitný systém na jeseň – 2. časť

Bylinky a ich blahodárne účinky

Homeopatia, vďaka svojmu princípu podobnosti a možnostiam riedenia, je ideálnym riešením pri prevencii a podpore vlastnej imunity voči hroziacim ochoreniam a zdravotným problémom. Je tu možná aj samoliečba po konzultácii s lekárnikom. Viac informácií nájdete na portáli Svethomeopatie.cz.

Homeopatia na podporu imunity dospelých

Oscillococcinum – podporuje predovšetkým protivírusovú imunitu. V rámci prevencie infekčných ochorení je najvhodnejšie užívať jednu tubu tohoto lieku týždenne počas celého zimného obdobia. Okrem toho je možné ho použiť aj v počiatočných štádiách nástupu chorôb, ako sú chrípka, nádcha, nachladnutie alebo napríklad opar. V týchto prípadoch podávame 1 tubu v intervale 6–8 hodín počas 2–3 dní.
Echinacea angustifolia – vo fytoterapeutických dávkach vysušuje hlien na slizniciach dýchacích ciest a stimuluje predovšetkým protibakteriálnu imunitu. Podáme v riedení 9 C 1x denne 5 guličiek.
Ferrum phosphoricum – okrem účinku všeobecne protizápalového má aj výrazný imunostimulačný efekt, a tiež eliminuje voľné radikály, teda toxické molekuly poškodzujúce tkanivá. Podáva sa v riedení 5 C 3x denne 5 guličiek.

Vitamíny a doplnky stravy pre podporu imunity

Tinktúra z čiernej bazy – látky v nej obsiahnuté bránia replikácii chrípkového vírusu a tým pádom celkovo podporujú protivírusovú imunitu.
Vitamín C – slúži jednak ako „zametač“ voľných radikálov, má antioxidačné pôsobenie, zlepšuje činnosť imunitného systému, ale okrem vyššie uvedených pozitív tiež podporuje činnosť nadobličiek. To platí hlavne pre situácie, kedy sú nadobličky výraznejšie zaťažené, napríklad pri strese z nového prostredia. Odporúča sa podávať 100–200 mg denne.
Vitamíny skupiny B – sú dôležité hlavne pre správne fungovanie nervovej sústavy.
Vitamín D
Magnesium – je dôležité pre správnu funkciu mnohých telesných systémov a pri strese jeho potreba výrazne stúpa. Jeho najvýraznejším účinkom je predovšetkým celkové ukľudnenie a dobrý spánok.

Homeopatické lieky môžete použiť aj ako prevenciu

Homeopatické odporúčanie v rámci prevencie detí v období jesene a zimy

Oscillococcinum– preventívne dávkovanie je 1x za týždeň 1 tuba. Pri deťoch, ktoré trpia častejšie na nachladnutie sa osvedčilo preventívne dávkovanie zvýšiť na 2x týždenne (napríklad v pondelok a vo štvrtok).
Echinacea 5 C užívať 5 guličiek 1x denne počas doby 7 dní, potom týždeň pauza, znovu 7 dní a týždeň pauza. Takto pokračovať počas celého zimného obdobia. Tento liek je vhodný v kombinácii s Oscillom a Siliceou alebo konštitučným liekom dieťaťa.
Silicea 15 C – 10 guličiek 1x za týždeň počas zimného obdobia, vhodný pre všetky deti, ktoré začali navštevovať kolektív.
Thymuline 9 C – tento liek je na lekársky predpis. 5 guličiek 1x denne 1x za týždeň, celkom 4 týždne po sebe. Následne stačí 1 dávka á 2 týždne počas celého zimného obdobia. Liek má silný imunostimulačný účinok ako v detskom, tak v dospelom veku.
Aviaire 15 C – tento liek je na lekársky predpis. Vhodný pre detí, ktoré trpia na časté zápaly stredného ucha. 5 guličiek 1x denne 1x za týždeň, celkom 4 týždne po sebe. Potom stačí 1 dávka á 2 týždne počas celého zimného obdobia.

Homeopatické odporúčania v rámci prevencie pre pohyb detí v období jesene a zimy

Dulcamara 9 C– vhodné pre jedincov, ktorí majú tendenciu ochorieť, ak sú vo vlhkom prostredí (napr. návštevy bazénov). Dávkovanie: 5 guličiek pred návštevou bazénu a ďalej 5 guličiek večer po návšteve bazénu.
Echinacea 5 C – vhodné pre deti predškolského a mladšieho školského veku, ktoré sú náchylné na ochorenia. Veľmi účinné proti žltým nádcham. Dávkovanie: 1x denne 5 guličiek počas obdobia zvýšeného výskytu ochorení HCD.
Rhus toxicodendron 5 C – vhodné pre športovcov alebo deti, ktoré sa rýchlo spotia a môžu prudko vychladnúť. Dávkovanie: 10 guličiek rozpustiť v 0,5 l vody a popíjať počas športového výkonu.
Arnika Montana 9 C – vhodné pre športovcov alebo deti vykonávajúcich jesenné športy vonku (fotbal, atletika, atď.), podporuje imunitu a zlepšuje svalovú regeneráciu. Dávkovanie: 10 guličiek do 0,5 l vody a popíjať počas športu (možno podávať počas športového výkonu v kombinácii s Rhus toxicodendron 9 C).

 

Upozornenie: Informácie o homeopatickej liečbe akútnych aj chronických ochorení publikovaných v tlačovej správe majú iba informačný a vzdelávací charakter. V žiadnom prípade nenahrádzajú osobnú konzultáciu v ordinácii praktického lekára/pediatra alebo osobnú konzultáciu v homeopatickej poradni.

 

www.svethomeopatie.cz

Zdieľajte

Zabudnuté heslo

Prihlásenie

Ukladám zmeny Odosielam
Uložené Hotovo
Došlo k chybe Došlo k chybe