Čítajte s deťmi a pomáhajte im rozvíjať slovnú zásobu aj predstavivosť

Premýšľate nad tým, kedy je ten ideálny čas na to začať si s deťmi čítať? Bez zveličovania sa dá povedať, že na knižky nie je nikdy príliš skoro… Knihy pomáhajú rozvíjať fantáziu detí aj ich slovnú zásobu už od ich útleho veku. Spoločné čítanie naviac tiež pomáha utužovať puto medzi dieťaťom a rodičom, ktorý sa mu takto aktívne venuje.

Čítajte si s deťmi

Pre tie najmenšie deti sú ideálne obrázkové leporelá, ktoré sú svojím formátom a pevnými doskami prispôsobené drobným detským ručičkám. Vďaka obrázkom sa deti učia chápať symbolicky stvárnené predmety a tie sa potom učia správne pomenovať. 

Deti, ktoré ešte nevedia čítať, veľmi rady počúvajú, ako im číta mamička alebo otecko. Ich hlas aj blízkosť v nich navodzuje príjemné pocity. U tých najmenších detí je dobré zapojiť všetky ich zmysly. Pri čítaní môžete napríklad ukazovať prstom na obrázky a nahlas sa s dieťaťom rozprávať, čo na obrázku vidí. Dieťa si všetko po čase veľmi dobre zapamätá a nabudúce už bude samé ukazovať a popisovať, čo sa naučilo.

Deti sa vďaka krásnym ilustráciám a postavám budú učit poznávať svet okolo seba. Postupne sa podľa obrázkov naučia určovať farby, tvary, zvieratá, čísla, ročné obdobia aj rôzne druhy potravín.

Zdieľajte
Kaufland KuniboKaufland Kuniboreklama

Prihlásenie

Ukladám zmeny Odosielam
Uložené Hotovo
Došlo k chybe Došlo k chybe