Maľovanie prstami

Pri hľadaní vhodnej aktivity pre dcérku som objavila skvelú zábavu pre takmer všetky vekové kategórie. Maľovanie prstami je skutočne veľká zábava.

Technika – maľovanie prstami

Technika – maľovanie prstami nie je nič ťažké ani pre malé dieťa, ktoré už začína prejavovať záujem o kreslenie, ale zároveň je jeho motorika ešte nedostatočne vyvinutá. Maľovať prstami môže jednoducho spolu s vami. Dieťa urobí farebné odtlačky prstov na papier a vy dokreslíte zvyšok obrázka. Vždy, keď budete meniť farbu, musí si dieťa umyť a osušiť rúčky, aby bol obrázok krásne farebný. Samozrejme, pripravte sa na to, že farba môže byť všade, a tak pod výkresy podložte staré noviny alebo plastový obrus.

Je to skvelá zábava aj pre väčšie deti a celú rodinu. Stačí vybrať farby, otvoriť ich, mať papier či výkres na stole a hurá “do práce”!

Ak patríte medzi rodičov, ktorí dovolia deťom maľovať na stenu, tak toto si deti určite užijú.

Pozrite si galériu nápadov

Pořadí: 0 / 0
vstúpiť do galérie

Zvieratá, kvety či postavy – maľovanie prstami

Maľovať prstami môžete čokoľvek. Keď dieťa odtlačí prštek na papier je už čiste len na vás, čo z toho vytvoríte. Môže to byť kvietok rôznych farieb a tvarov, tekvica, slon či chrobáčik a lienka. Ale môžete takto namaľovať aj značky, domčeky, les či more 🙂

Jediné, čo k tomu potrebujete, je fantázia. Ale s tým určite pomôžu vaše malé ratolesti.

Darček ako zábava

Ak vás to celé skutočne chytí, môžete vaše nadšenie využiť pri tvorbe darčekov pre babičky, dedkov, tety či ujov a známych.

Maľovanie prstami ako spoznávanie

Keďže budete maľovať hlavne prstami, môžete to spojiť aj s vysvetlením, ktorý prst sa ako volá alebo koľko prštekov majú deti na rúčke. Deti môžete naučiť, ako vyzerá vlna, kruh či čiara, pretože ich môžete spolu pomocou prstov nakresliť.

Viac inšpirácie nájdete na našej nástenke na Pintereste Maľovanie prstami!

 

Zdieľajte

Zabudnuté heslo

Prihlásenie

Ukladám zmeny Odosielam
Uložené Hotovo
Došlo k chybe Došlo k chybe