Tehotenstvo je obdobie “iného stavu”, a preto je potrebné k matkám a nenarodeným deťom pristupovať s “iným”, rozumejme, citlivejším prístupom. Pretože rovnováha budúcej mamičky je veľmi dôležitá.
Nastávajúca matka má 9 mesiacov, 9 lún na to, aby sa pripravila na sprevádzanie nového bytia vo svojom lone, života ktorý nosí pod srdcom a ktorý potrebuje, živí sa a prospieva z jej lásky.
Tehotenstvo a pôrod
Tehotenstvo a pôrod znamená pre matku obdobie výrazných psychických a fyzických zmien, mnoho situácií môže vyvolať staré spomienky a vzorce chovania uložených hlboko v bunkovej pamäti nášho tela. Toto hlboko transformačné a iniciačné obdobie je veľmi intímne a celý proces vývoja novej bytosti môže narušiť mnoho vplyvov pôsobiacich z vonkajšieho aj vnútorného prostredia tehotnej ženy.
Rovnováha budúcej mamičky – duševná aj telesná
A pritom práve harmonicky prežité tehotenstvo v súlade s vnútornými fyziologickými psychickými aj fyzickými procesmi sú predpokladom pre prirodzený spontánny pôrod, naviazanie láskyplného vzťahu medzi matkou, dieťaťom a ich okolím a prevenciou proti psychickým aj fyzickým patológiám ako v priebehu tehotenstva, pri pôrode a v popôrodnom období, tak počas vývoja, rastu a dospievania dieťaťa.
Kraniosakrálna dynamika
Najnovšie vedecké výskumy potvrdzujú dôležitosť harmonického prežívania tehotestva pre budúce zdravie nenarodeného dieťaťa. Kraniosakrálna biodynamika je neinvazívny spôsob ako sa napojiť na vrodenú matricu zdravia matky a dieťaťa a pomôcť im počas ošetrenia nájsť rovnováhu a prepojenie, odstrániť prípadné bloky či obmedzenia prameniace z rôznych situácií, úrazov či ochorenia v minulosti, či už na fyzickej či psychickej rovine.
Počas ošetrenia na úrovni bunkovej pamäti prechádza žena procesmi, ktoré je práve jej organizmus pripravený riešiť a cez hlbokú prácu vyrovnáva nepotrebné nerovnováhy a patológie v organizme. Tým napomáha k prehĺbeniu napojenia matky a dieťaťa, ich lepšiu komunikáciu a často aj po prvom ošetrení sa nepríjemné patológie samy vyriešia.
Tradičná čínska medicína
Tradičná čínska medicína používa byliny, masáže a ovplyvňovanie akupunktúrnych dráh pri komunikácii s nenarodeným dieťaťom a harmonizácii celého organizmu. Vďaka akupunktúre s pomerne veľkou úspešnosťou je možné dieťa otočiť, vyvolať spontánny nemedikovaný pôrod alebo jemne ovplyvňovať jeho priebeh, ak je to potrebné. Počas tehotenstva a po pôrode môže fytoterapia výrazne napomôcť zmierneniu patologických stavov, akými sú opuchy, anémia apod. a uľahčiť popôrodnú regeneráciu.
Lída Dvořáková, klíčkezdraví.eu
Pomohla vám počas tehotenstva, či po pôrode napríklad tradičná čínska medicína? Podeľte sa o vaše postrehy v našej uzatvorenej skupinke mamičiek na Facebooku.
Ak vás zaujímajú aj iné otázky týkajúce sa materstva, pôrodu, zdravia, sledujte aj náš fb profil Happy Baby SK.
Publikováno: 3. 3. 2022