Vyrobte si doma princeznú

V prípade nepriaznivého počasia, kedy sa von s deťmi nedostanete, môžete si s nimi doma vyrobiť princeznú alebo inú postavičku podľa tohoto návodu.

Budete potrebovať:

 • 1 alebo viac ks ruličiek od toaletného papiera
 • farebné papiere
 • nožničky
 • lepidlo na papier

Fotonávod:

 1. Pripravíme si ruličku a farebný papier nastriháme podľa návodu na obrázku. Akú farbu si vyberiete je na vás. Princezná môže mať šaty modré, zelené alebo biele 🙂
 2. Na ruličku nalepíme papier tak, aby nebolo vidieť základnú farbu ruličky. Jedna časť bude hlava, na fialovú farbu sa budú lepiť šaty v ďalších krokoch.
 3. Papierik, z ktorého budeme tvoriť šaty nastrihneme z jednej strany tak, ako vidíte na obrázku. Na vrchnej strane potrieme lepidlom a prúžky ohneme smerom k lepidlu.
 4. Jednotlivé prúžky prilepíme k vrchnej strane, aby vznikli šaty.
 5. Na šatách necháme uschnúť lepidlo, aby bola následná manipulácia jednoduchšia.
 6. Šaty prilepíme na ruličku. Následne ich môžeme ozdobiť krajkou z papiera inej farby. Ozdoba šiat môže byť rôzna. Jednoducho si môžete vymyslieť rôzne tvary a motívy.
 7. Postupne prilepíme ústa, oči, líca.
 8. Následne prilepíme ofinu, ktorú sme predtým nastrihali na tenké prúžky. Ofinu jemne ohneme dohora, aby bolo vidieť oči princeznej.
 9. V ďalšom kroku prilepíme vlásky, ktoré sú dlhšie ako ofina a tiež nastrihané na prúžky. Ešte pred nalepením ich natočíme na ceruzku, aby sme vytvorili kučierky.
 10. Na záver prilepíme korunku.
 11. Princezná je hotová. Môžete si vytvoriť princezien koľko len budete chcieť 🙂

Prajeme vám príjemnú zábavu!

Zdieľajte

Prihlásenie

Ukladám zmeny Odosielam
Uložené Hotovo
Došlo k chybe Došlo k chybe